Policejní zátah na krajní pravici v Německu

V německých spolkových zemích, konkrétně v Durynsku, Sasku a Bavorsku, podnikla policie zátah na členy německé krajní pravice. Důvodem policejního zátahu bylo podezření, že radikálové nelegálně získávají a přechovávají výbušniny.

Dalším předmětem zájmu policie byly počítače, mobilní telefony, cédéčka a pevné disky inkriminovaných osob. Policie má důvodné podezření, že nalezne návody na výrobu a použití různých výbušných zařízení.


Na základě telefonického upozornění, má policie již dlouho podezření, že se krajní pravice v Durynsku podílí na výrobě výbušnin. Konkrétně se jedná o město Jena.

Kromě toho byly při policejní kontrole, v červenci, u města Saalfeld (Durynsko) nalezeny ve voze členů krajní pravice kukly a nádoby s hořlavinou.

Policie měla podezření, že krajní pravice plánuje útok na autobus, který často používá levicová poslankyně Catharine King.

Při hledání výbušnin, zaútočila policie již v září, ale bez předpokládaného výsledku. Přesto byli následně zatčeni čtyři muži, kvůli silnému podezření. Později je však policie, pro nedostatek důkazů propustila na svobodu.V září zahájil státní zástupce ve městě Chotěbuz (Cottbus) vyšetřování proti čtyřem kandidátům, politické strany NPD, do krajského zastupitelstva Spree-Neiße. Dva z nich jsou obviněni z napadení, včetně Alexandera Bode (29), který byl v procesu odsouzen za smrtící útok na Alžířana Omara Ben Noui (†28). Omar přišel o život v únoru 1999, když ho parta neonacistů pronásledovala městem. Omar ze strachu vyskočil z okna a vykrvácel.

Kandidatura Alexandera Bode vyvolávala v kraji několik týdnů silné pobouření.

Proti dalším dvěma kandidátům strany NPD je vedeno vyšetřování kvůli podezření páchání škod na majetku. Údajně měli pomalovat několik zdí nápisy s neonacistickými hesly.

Starosta Klaus-Dieter Hübner (SPD) a guvernér Dieter Friese apelují na stranu NPD, aby těmto členům zabránila v kandidatuře.

Původní články v němčině zde a zde.

¡Sdílet!

0 komentářů:

Okomentovat

Můžete použít některé značky HTML, jako například <b>, <i>, <a>,  Nápověda

Hledat

 

DC Bublina v síti

Qwimbyho sloupek

Qwimby je nájemný zabiják, ze staré školy, s neomylnou muškou. Svou práci si nebere osobně, a v duchu jeho vlastního hesla: "Jeden výstřel, jedna mrtvola, jedna odměna", kráčí vpřed od jednoho kšeftu ke druhému a ještě stačí prohodit některé ze svých "hlubokých mouder."

Nové články

DC Bublina © 2012 obsah volně šiřitelný s uvedením zdroje | Články: RSS | Pohání: Blogger