Uzavřená zóna u Fukušimy dostupná na Street View

Jo to už dva roky, co severní Japonsko postihla ničivá vlna tsunami, která se vryla do paměti, hlavně kvůli zničené jaderné elektrárně u Namie-Machi v regionu Fukušima. Google dostal svolení nafotografovat uzavřenou zónu a je dostupná na Street View.

Když před dvěma lety pustošila severní pobřeží Japonska mohutná tsunami, zanechala své stopy i ve vnitrozemí. Trosky byly nahrnuty kilometry do vnitrozemí, lodě se povalovali ve městech. Nedaleko jaderné elektrárny leží malé pobřežní města Namie. V té době bylo z města evakuováno 21.000 obyvatel. Město je nyní uzavřená zóna.

Nyní dostal Google poprvé svolení vjíždět se svými Street View vozy do uzavřené zóny. Google kontaktoval místní starosta, aby snímky pomohly pochopit budoucím generacím, co způsobila jaderná katastrofa a zemětřesení. Technici se zvláštním povolením projížděli městem v ochranných oblecích a nikdy neopouštěli svoje vozy.


Zvětšit mapu

Pořízené snímky ukazují opuštěné oblasti bez jediného člověka, poničené domy, ulice téměř bez aut a lodě vyplavené daleko od břehu, rozptýlené po souši. Dva roky po katastrofě, kdy se řada poničených míst v Japonsku začala zotavovat, kolem Namie jako by se zastavil čas.

¡Sdílet!

0 komentářů:

Okomentovat

Můžete použít některé značky HTML, jako například <b>, <i>, <a>,  Nápověda

Hledat

 

DC Bublina v síti

Qwimbyho sloupek

Qwimby je nájemný zabiják, ze staré školy, s neomylnou muškou. Svou práci si nebere osobně, a v duchu jeho vlastního hesla: "Jeden výstřel, jedna mrtvola, jedna odměna", kráčí vpřed od jednoho kšeftu ke druhému a ještě stačí prohodit některé ze svých "hlubokých mouder."

Nové články

DC Bublina © 2012 obsah volně šiřitelný s uvedením zdroje | Články: RSS | Pohání: Blogger